پنجشنبه، فروردین ۱۲

فیلم سنگسار دختر نوجوان +18

دیدن این فیلم برای افراد زیر 18 سال به هیچ عنوان توصیه نمیشود. لطفاً اگر به بیماریهای قلبی و روانی دچار هستید از دیدن این فیلم به شدت خودداری کنید.
قاتلان دوعا دختر کرد 17 ساله اعدام شدند / فیلم سنگسار دوعا

با تأیید دادگاه عالی جنایات در موصل، حکم اعدام چهار تن از قاتلان "دوعا"، دختر کورد ایزدی، اجرا شد.
به گزارش رادیو ده‌نگی کوردستان، روز پنج شنبه‌ی هفته‌ی گذشته (25 مارس) دادگاه عالی جنایات در شهرستان موصل، حکم اعدام چهار تن از قاتلان دوعا را تأیید نمود و حکم اعدام قاتلان همان روز اجرا شد.
بنا بر این گزارش، دو تن از قاتلان برادر دوعا بودند و دو نفر دیگر نیز از اهالی منطقه بودند.
دوعا دختر کورد ایزدی بود که در تاریخ 4/7/2007، به جرم ارتباط عاشقانه با یک پسر مسلمان، از سوی خانواده و اهالی منطقه‌اش سنگسار شد.
این عمل غیر انسانی خانواده‌ی دوعا، احساس مردم کوردستان را جریحه‌دار نمود و در شهرهای مختلف اقلیم کوردستان، تظاهرات اعتراض آمیز عظیمی در محکومیت آن برگزار شد.
پس از این حادثه‌ی تلخ، عاملان اصلی قتل این دختر جوان دستگیر شدند و تا زمان اجرای حکم دادگاه، در زندان بودند.
دوعا، قربانی آداب و سنن مذهبی اقوام و نزدیکان خود شد.
در دین ایزدی، ازدواج ایزدیان با پیروان دیگر ادیان ممنوع و حرام می‌باشد.
بخش اعظم کوردهای ایزدی در استان موصل (نینوا) ساکن هستند و "لالش"، زیارتگاه مقدس ایزدیان نیز در شهر "شیخان" از توابع این استان واقع شده است.
گفته می‌شود که دین ایزدی بازمانده‌ی دین زردشتی است که بعضی از اعتقادات دین اسلام و مسیحیت نیز در آن نفوذ پیدا کرده است.

فیلم سنگسار دوعا خلیل آسود هفده ساله در کردستان


دانلود

 برای دانلود این ویدیو بر روی شکل زیر کلیک کنید.


شرح دیگری از این واقعه درد ناک
روز 7 آوريل 2007 ، دختر 17 ساله ای بنام "دوعا"بوسيله اعضای خانواده و فاميل و طايفه خود در حضور پليس و نيرو های حکومتی در شهر "به عشقيه" در منطقه "شيخان" کردستان عراق سنگسار و يا در واقع بلوک باران شد. چرا که وی بر اثر اصابت تکه های بلوک سيمانی ای که بسوی او پرتاب می شد به وضع فجیعی به قتل رسيد.
دليل اقدام به چنين جنايتی آن بود که اين دختر جوان بر مبنای سنت رايج در ميان کرد های "ئيزيدی" بجای اينکه عشق خود را نثار پسر عموی خود نموده و با او ازدواج کند ، عاشق پسری غیر "ئيزيدی" شده بود. او که از فرجام دردناک چنين عشقی با خبر بود به همراه پسری که دوست اش می داشت در محلی مخفی شده بود تا از بديهی ترين حق و آزادی يک انسان يعنی حق و آزادی دوست داشتن برخوردار شود. اما بوسيله پدرش پيدا و به دفتر "حزب دمکرات کردستان" در آن محل تحويل داده می شود . مسئولين اين حزب نيزکه يکی از قدرتهای دولت "هريم" می باشند، دولتی که عليرغم همه تبليغات فريبکارانه اش، حفاظت از سنتها و اعتقادات ارتجاعی مرسوم در منطقه را بر عهده گرفته است،بجای حراست از "دوعا"، او را تحويل بزرگ مذهب ئيزدی ها (سليمان سيو)می دهد. پس از آن بود که "دوعا" به دست افراد طايفه خود با قساوت تمام به قتل می رسد.

هیچ نظری موجود نیست:

آمار

با دیگران به اشتراک بگذارید