دوشنبه، بهمن ۲۶

افغانهای مقیم نروژ

تعداد دقیق افغانهای مقیم ناروی مشخص نیست ولی در منطقه ای که ما زندگی می کنیم.حدود 120 نفر هستیم .
تعدادی خانواده و تعدادی مجرد که به امید خدا بزودی متاهل میشوند.
البته روز به روز هم بر جمعیت ما افزوده میشود. همین چند ماه گذشته فقط 3 نفر به جمعیت karmøy اضافه شده است 2  گل پسر و 1 نازنین دختر . این طور که به نظر می رسد دوستان ساکن کارموی کوشش دارند با هاوگسوند رقابت کنند .ولی فعلاً پیروز این رقابت ما هاوگسوندی ها هستیم. مقام دوم را تیسور دارد که فکر نمیکنم که آنها بتوانند از هاوگسوند پیش شوند. به این دلیل که ظرفیت کودکانشان تکمیل وتعداد مجردشان هم تقریباً 0 هست . ولی هاوگسوند نام خدا همگی منتظر و مشتاق بچه !!!! حداقل 3 الی 4 فامیل.و تعداد مجرد هم که ماشا الله به میزان کافی موجود می باشد !!!
تعداد مجردی که در شرف متاهل شدن هستند هم حدود 4 نفر که انشا الله به زودی طی همین چند ماه متاهل خواهند شد.
پس با یک حساب سر انگشتی هاوگسوند اول هست و خواهد ماند.!!!
از همین حالا هم تیسوری ها و کارموی ها شاید ورخطا باشند برای تحفه و تبریکی این تعداد نوزاد و فامیلی شدن مجردهای هاوگسوند


روز شنبه این هفته هم همه افغانها دعوت شده اند خانه فاروق در کارموی برای اینکه جشن گرفته برای پسر دومش که تازه به دنیا آمده . تبریک می گویم از طرف کل دوستان به خانواده آقا فاروق .خدا مبارک کند 

در همین چند روز گذشته زمزمه های شنیده میشود در مورد برگزاری مراسمی برای سال نو ما افغانیها و ایرانیها یعنی نوروز
این طور که بنظر می رسد امسال نوروز دوستان مقیم هاوگسوند ، کارموی و تیسور تصمیم دارند که این مراسم را هر چه با شکوهتر برگزار کنند. اگر اینطور باشد که باید از همین حالا شروع کنند تا دیر نشده . چرا که در ناروی زمان بسیار زود تیر می شود.و تا چشم بزنیم سال نو شده و ما هنوز فقط گپ زیاد گفتیم و آن زمزمه ها را میشنویم !!!
خداوند یار و یاورتان

هیچ نظری موجود نیست:

آمار

با دیگران به اشتراک بگذارید